بهترین سایت رایگان مشابه تریدینگ ویو (Trading View)

بهترین سایت رایگان  مشابه تریدینگ ویو (Trading View)

معامله‌گران بازارهای مالی برای تجزیه و تحلیل نمودارها نیاز به ابزارهای خاصی دارند که سایت تریدینگ ویو یکی از بهترین پلتفرم‌هاست. کاربران تریدینگ ویو می‌توانند به صورت رایگان بسیاری از ویژگی‌های این پلتفرم را استفاده کنند، اما افرادی که به ابزارها و امکانات پیشرفته‌تری احتیاج دارند مجبور به خرید اشتراک می‌باشند به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال سایت‌های رایگان جایگزین تریدینگ ویو می‌باشند. در ادامه با آکادمی مالی اینوستپ همراه باشید تا با رقیب های تریدینگ ویو و ویژگی‌هایشان آشنا شویم.

بهترین جایگزین‌ برای تریدینگ ویو (رایگان)

سایت تریدینگ ویو جایگاه ویژه‌ای در بین کاربران دارد اما پلتفرم‌های بسیاری برای رقابت با تریدینگ ویو راه اندازی شده اند اما به دلیل تحریم‌های تریدینگ ویو، بسیاری از کاربران ایرانی قادر به خریداری اشتراک پریمیوم این پلتفرم نیستند که این موضوع باعث جایگزین کردن تریدینگ ویو با پلتفرم‌های مختلف می‌شود.

سایت GoCharting

استفاده از سایت GoCharting می‌توانید به بیش از 300 نماد معاملاتی و بیش از 150 اندیکاتور دسترسی داشته باشید.

محیط کار این وبسایت شباهت بسیار زیادی با سایت تریدینگ ویو دارد و بسیاری از امکانات مانند Bar Replay و … که در سایت تریدینگ ویو نیاز به خریداری اشتراک دارد، در این پلتفرم رایگان می‌باشد.

برخی از امکانات GoCharting

  • دسترسی به بیش از 150 اندیکاتور و ابزارهای مختلف
  • پشتیبانی از حالت چند نمایشگر
  • ارائه نمودارهای DOM
  • دارای نسخه مخصوص موبایل

سایت Webull

سایت webull با در دسترس قرار دادن ابزارهای متنوع می‌تواند در معامله‌های شما کمک کند. شما می‌توانید از نسخه وبسایت، ویندوز و یا گوشی این پلتفرم استفاده کنید. این پلتفرم معاملاتی، امکانات مختلفی از جمله دسترسی به نمادهای مختلف، امکان خرید سهام شرکت‌های مختلف، ساخت سبد سرمایه‌گذاری و … را در دسترس معامله گران قرار می‌دهد.

سایت Multicoincharts

سایت multicoincharts ابزارهای زیادی را در اختیار کاربران قرار نمی‌دهد. در واقع این سایت، برای باز کردن چند نمودار به صورت همزمان باهم طراحی شده است. ویژگی‌ای که نیاز به خرید اشتراک در تریدینگ ویو دارد.

این وبسایت داده‌های خود را مستقیما از سایت تریدینگ ویو دریافت می‌کند. شما می‌توانید با استفاده از این سایت چند نمودار را به صورت همزمان و یا یک نماد را در تایم فریم‌های مختلف مشاهده کنید. همچنین می‌توانید اندیکاتورهای مختلفی را بر روی چارت نمایش دهید. 

سایت Yahoo Finance

یکی دیگر از سایت‌های تحلیلی Yahoo Finance می‌باشد. شما می‌توانید با مراجعه به این وبسایت از امکانات آن استفاده کنید. این سایت دو نسخه رایگان و پریمیوم را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که در نسخه پولی تبلیغات حذف شده و امکانات بیشتری در دسترس کاربران قرار می‌گیرد.

درواقع این سایت قابلیت‌های زیادی را در اختیار کاربران قرار نمی‌دهد.

پلتفرم Metatrader

اصلی‌ترین رقیب سایت تریدینگ ویو پلتفرم معاملاتی متاتریدر می‌باشد. اگر در بازار فارکس تجربه کار کردن داشته باشید قطعا با این پلتفرم آشنایی دارید. متاتریدر با دراختیار گذاشتن نمودارهای مختلف، تایم فریم‌های متنوع، امکان کپی ترید، مشاهده چند نمودار باهم و … محبوبیت زیادی در بین معامله گران پیدا کرده است. شما می‌توانید با مراجعه به سایت metatrader4 نسخه مورد نظر خود را دانلود و نصب کنید. در مقاله آموزش متاتریدر4 به آموزش صفر تا صد متاتریدر 4 پرداخته‌ایم.

سایت Investing

معامله گران می‌توانند از سایت Investing هم به عنوان جایگزین تریدینگ ویو و هم به عنوان شبکه اجتماعی تحلیلگران بازارهای مالی استفاده کنند. این سایت رابط کاربری بسیار ساده‌ای دارد و شما به راحتی می‌توانید از ابزارها و قابلیت های آن استفاده کنید. سایت Investing بازارهای مالی مختلفی مانند فارکس، کریپتو و بازار سهام را پشتیبانی می‌کند.

سایت Barchart

سایت Barchart یکی دیگر از وبسایت‌های جایگزین تریدینگ ویو می‌باشد. معامله گران می‌توانید در این سایت همزمان با تحلیل بازار، معاملات زنده انجام دهند. ابزارهایی که این سایت در اختیار کاربران قرار می‌دهد همانند سایت تریدینگ ویو تنوع زیادی ندارد اما این سایت دیتاهای قدیمی را در دسترس کاربران قرار می‌دهد. همچنین این سایت در قسمت Traders Cheat Sheet سطوح مهم قیمتی را نشان می‌دهد که می‌تواند در معاملات شما تاثیرگذار باشد.

پلتفرم Quadency

سایت Quadency یکی از بهترین سایت‌های جایگزین تریدینگ ویو می‌باشد که دارای محیطی ساده، جذاب، کاربردی و ایمن می‌باشد. می‌توانید هم از وبسایت و هم نسخه‌های مخصوص ویندوز یا گوشی استفاده کنید. در واقع Quadency یک پلتفرم معاملاتی با امکانات مشابه تریدینگ ویو می‌باشد. این پلتفرم مخصوص معامله گران ارزهای دیجیتال است. کاربران می‌توانند با ایجاد حساب در این پلتفرم، معاملات خود را انجام دهند.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کرده‌ایم تا سایت‌ها و پلتفرم‌های مختلف معاملاتی جایگزین تریدینگ ویو را معرفی کنیم تا شما بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

پلتفرم متاتریدر با سابقه درخشان خود می‌تواند جایگزین مناسبی باشد. همچنین وبسایت GoCharting با داشتن محیطی شبیه به تریدینگ ویو، تجربه‌ی خوبی برای کاربران فراهم می‌کند و اگر شما جزو افرادی هستید که نمودارهای مختلف را به صورت همزمان مانیتور می‌کنید وبسایت Multicoincharts می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید