بهترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان

نام بروکر
حداقل واریزی
اسپرد
راحت ترین راه واریز و برداشت
اعتبار
خدمات به ایرانیان
1 دلار
متوسط
TC PAY
متوسط
دارد
WINDSOR
100 دلار
متوسط
رمز ارز
خوب
دارد
100 دلار
بسیار پایین
TC PAY
خوب
دارد
50 دلار
پایین
رمز ارز
متوسط
دارد
Robo Forex
10 دلار
متغیر
رمز ارز
خوب
ندارد
100 دلار
پایین
رمز ارز
خوب
دارد
5 دلار
بسیار پایین
وب مانی / رمز ارز
متوسط
دارد
10 دلار
پایین
ریالی / رمز ارز
متوسط
دارد
10 دلار
پایین
پرفکت مانی
متوسط
دارد
1 دلار
متغیر
وب مانی
ضعیف
دارد
HYCM
100 دلار
پایین
وب مانی
خوب
دارد

روش شناسایی بهترین بروکر فارکس 2023

برای ارزیابی بهترین بروکر فارکس به خصوص برای ایرانیان، تیم تحقیقاتی ما با استفاده از داده‌های کمی، مشاهدات کیفی و نظرات کاربران، بهترین‌ها را معرفی می‌کند. .ارزیابی خدمات و محصولات بروکرها ویژگی‌های مهمی است که برای یک کارگزاری فارکس ضروری است. عملکرد پلتفرم معاملاتی نقش مهمی در شناسایی بهترین بروکر فارکس دارد. ما با آزمایش سیستم معاملاتی بروکرها، قدرت معاملاتی، فناوری‌های نوین و سرعت ارسال سفارشات نتایج واقعی را در اختیارتان قرار داده‌ایم.

علاوه بر موارد بالا کارمزد‌ها، محتوای آموزشی، امنیت حساب، تامین امنیت دارایی، پشتیبانی سریع و مجوزهای بروکرها باید مورد بررسی قرار گیرند. ارزیابی دقیق پلتفرم و خدمات بروکرهای ایرانی برای کاربران مهم است. در ارزیابی انجام شده همه این آیتم‌ها را بررسی کردیم. در نهایت با بررسی ویژگی‌های ذکر شده برای انتخاب بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان، باید با توجه به ویژگی‌های مورد نظر خود بروکر مناسب را انتخاب کنید.

مهمترین ویژگی بروکر فارکس چیست؟

برای انتخاب بهترین صرافی فارکس برای ایرانیان باید به موارد بسیاری توجه داشته باشید. در ادامه برخی از این ویژگی‌ها را مختصرا بررسی خواهیم کرد:

  • رگوله بودن عاملی مهم در انتخاب بهترین بروکر

در بازار فارکس بروکرهای متعددی در حال فعالیت هستند و نظارت بر صحت کار هر بروکر کار دشوار و حتی غیرممکنی است. به همین دلیل دولت‌ها برای حفظ امنیت مالی مردم خود، برای نظارت بر فعالیت بروکرها دست به ایجاد نهادهای نظارتی تحت عنوان رگولاتوری زده‌اند. با قرار گرفتن نام بروکرها در لیست منتشر شده برای بروکر رگوله شده، خطر کار با بروکر‌ نامعتبر یا بروکر کلاهبردار بسیار کم می‌شود. پس قبل از انتخاب بروکر باید رگوله بودن یا اعتبار بروکر ایرانی فارکس را به دقت بررسی کنید تا در دام بروکرهای کلاهبردار نیفتید.

  • کارمزد کمتر، بروکر بهتر؟

شاید در اولین نگاه بروکر با کمترین کارمزد معاملات را برای خود انتخاب کنید. اما دقت داشته باشید که همیشه کارمزد کمتر بهتر نیست! کم بودن کارمزد لزوما دلیلی برای انتخاب صرافی فارکس نیست. به همین دلیل بهتر است کارمزد کمتر را در کنار دیگر ویژگی‌های صرافی فارکس خوب در نظر بگیرید تا انتخابی معتبر داشته باشید.

ممکن است گاهی نیاز باشد چشم خود را روی کارمزد کمتر بروکر در برابر خدمات بهتر بروکری دیگر ببندید. توجه داشته باشید که اگر استراتژی معاملاتی شما بلندمدت است، بروکر منتخب نباید بهره یا Swap  دریافت کند. به عکس در معاملات روزانه و کوتاه مدت باید پرداخت کمترین اسپرد و کمیسیون را در چک لیست ارزیابی بروکر قرار دهید.

  • سیستم واریز و برداشت راحت آپشنی بزرگ!

یکی دیگر از خصوصیاتی که باید هنگام انتخاب بهترین بروکر برای فارکس به آن دقت کرد سهولت در واریز و برداشت است که البته تمام بروکرها از این امتیاز بهره‌مند نیستند. کاربر باید بتواند در هر ساعت از شبانه روز بدون اتلاف وقت سرمایه خود را به حساب معاملاتی واریز و یا از آن برداشت کند. مثلا برای کاربران ساکن ایران، امکان واریز و برداشت به صورت ریالی آپشنی بزرگ برای آن‌ها محسوب می‌شود که توسط تعداد اندکی از بروکرها فراهم شده است.

بنابراین استفاده از روش‌های پرداخت سریع و مطمئن و البته متناسب با نیاز کاربران در انتخاب بروکر تاثیر زیادی دارد.

  • سرعت انجام معاملات فارکس

به نظر نیاز نیست تا اهمیت سرعت انجام معاملات را ذکر کنیم. عدم ارسال سریع سفارشات به خصوص برای معامله‌گران ساعتی و روزانه می‌تواند به راحتی منجر به از دست رفتن فرصت‌های خوب معاملاتی شود. به همین دلیل امروزه بروکرهای مطرح بازار از سرورهای قدرتمندی برای انجام معاملات آنی استفاده می‌کنند. با این حال ممکن است بعضی از بروکرهای تازه‌کار به دلیل عدم دسترسی به زیرساخت مناسب، باعث کاهش سرعت ارسال معاملات خود ‌شوند. بنابراین سعی کنید سریعترین بروکر یا بروکر با سرعت سریع ارسال سفارش را انتخاب کنید.

  • پشتیبانی حرفه ای و در دسترس

در انتخاب بروکر فارکس، پشتیبانی بسیار مهم است. کیفیت و سرعت پاسخگویی تیم پشتیبانی از نشانه‌های بروکر های معتبر و مسئول است. کیفیت و سرعت تیم پشتیبانی در کنار احترام به کاربران، از ویژگی‌های اصلی بروکرهای معتبر و بزرگ بازار معاملات فارکس است.

علی الخصوص بروکر با پشتیبانی به زبان فارسی برای کاربران ایرانی در حل مشکلات سریع‌تر موثر است. اکثر بروکرها امکان چت آنلاین، ایمیل و تماس تلفنی را فراهم می‌کنند. بهتر است از ابتدا بروکری را انتخاب کنید که با هویت کاربران ایرانی سازگاری داشته باشد و پشتیبانی به زبان فارسی ارائه کند.

آیا بروکرهای فارکس قابل اعتماد هستند؟

بازار فارکس یکی از بزرگترین بازارهای مالی جهان است. روزانه حجم بسیار زیادی از مبالغ در این بازار توسط معامله‌گرانی با ملیت‌های گوناگون جا به جا می‌شود. بنابراین ریسک برخورد با افراد کلاهبردار یا ترفندهای سودجویانه کم نیست. این شرایط برای بروکرها نیز صدق می‌کند. به همین دلیل به عنوان معامله‌گر بازار مالی فارکس باید بروکر معتبری را انتخاب کنید که بتوانید با خیالی آسوده سرمایه خود را به آن بسپارید. 

این که بروکر منتخب مکان مشخصی برای استقرار داشته باشد، در مواجه با شرایط کلاهبرداری روزنه امیدی محسوب می‌شود. اما در هر صورت به عنوان یک کاربر ایرانی باید در نظر داشته باشید که بروکرهای خارجی هیچ نمایندگی در ایران ندارند و به همین دلیل پیگیری مشکلات احتمالی بسیار سخت و حتی ناممکن خواهد بود.

سابقه فعالیت یک بروکر یکی از مهم‌ترین آیتم‌های سنجش اعتبار آن است. البته بروکرهای تازه‌کار خوبی نیز در این عرصه مشغول فعالیت هستند. با این حال ترجیح به انتخاب بروکری قدیمی با عمر فعالیت طولانی مدت است.

همچنین رگوله بودن بروکر را بررسی و از اعتبار آن نزد افراد متخصص پرس و جو کنید. حتی می‌توانید برای اطمینان با کمک حساب آزمایشی دست به بررسی عملی بزنید.

در نهایت سعی کنید که کار با بروکر را با مبالغ پایین شروع کرده و مبلغ زیادی را در حساب کاربری خود باقی نگذارید. 

معرفی بهترین پلتفرم معاملاتی بروکر فارکس 

برای انجام معامله و دسترسی معامله‌گران به بازار فارکس از نرم افزارهای معاملاتی مختلفی استفاده می‌شود. متاتریدر یکی از پرکاربردترین نسل نرم افزارهای معاملاتی است که نسخه‌های متاتریدر 4 و متاتریدر 5 را به عنوان محبوبترین نرم افزار فارکس در بین تریدرها وارد بازار کرده است. در مقاله آموزش متاتریدر4 به صورت ویدئویی به صفر تاصد متاتریدر4  پرداخته ایم.

دیدگاه‌ها ۱۲