چگونه در تریدینگ ویو بک تست بگیریم؟

چگونه در تریدینگ ویو بک تست بگیریم؟

به عنوان یک معامله گر در بازارهای مالی شما نیاز به یک سیستم معاملاتی دارید، و برای اینکه بتوانید بهترین سیستم معاملاتی مخصوص خودتان را پیدا کنید باید بک تست بگیرید. در این مقاله ما سعی می‌کنیم تا شما را با مفهوم کامل بک تست و آموزش گرفتن بک تست در تریدینگ ویو آشنا کنیم. در ادامه با آکادمی مالی اینوستپ همراه باشید.

بک تست چیست؟

به معنای ساده، استفاده از گذشته بازار برای تست سیستم معاملاتی را بک تست (Back Test) می‌گویند. در واقع شما با استفاده از گذشته‌ی یک نمودار، سیستم معاملاتی خودتان را آزمایش می‌کنید. هدف از گرفتن بک تست بررسی میزان کارآمد بودن سیستم معاملاتی شما می‌باشد.

شما با گرفتن بک تست و بررسی داده های بدست آمده از آن، می‌توانید تشخیص دهید که آیا استراتژی معاملاتی شما سودده می‌باشد یا خیر.

برای معامله گران تازه کار و افرادی که می‌خواهند سیستم معاملاتی خودشان را بهبود ببخشند، بک تست گرفتن در بازه‌های زمانی مختلف و بر روی نمودارهای متفاوت یک فرآیند بسیار مهم و کاربردی می‌باشد. زیرا معامله گران می‌توانند از عملکرد استراتژی معاملاتی خود اطمینان کسب کنند و میزان عملکرد واقعی آن را مورد بررسی قرار دهند.

مزایای بک تست

بک تست گرفتن مزایای مختلفی دارد اما به این نکته توجه کنید برای بک تست گرفتن از یک سیستم معاملاتی حتما حداقل بین 100 الی 300 معامله در بازه‌های زمانی مختلف را انجام دهید تا داده‌های بدست آمده قابل اعتمادتر باشد. در ادامه به بررسی مزایای بک تست می‌پردازیم:

 • بررسی سیستم معاملاتی: بک تست گرفتن سیستم معاملاتی شما را مورد آزمایش قرار می‌دهد و نقاط قوت و ضعف آن را برای شما نمایان خواهد کرد. همچنین می‌تواند شما را به استراتژی معاملاتی جدیدتان عادت دهد.
 • جلوگیری از اتلاف زمان: بک تست گرفتن باعث می‌شود که شما در زمان صرفه جویی کنید و به سرعت سیستم خود را مورد آزمایش قرار دهید و ببینید که آیا این استراتژی به خوبی عمل می‌کند و ارزش وقت گذاشتن بر روی آن را دارد یا خیر.
 • جلوگیری از اتلاف هزینه: اگر شما بخواهید که سیستم معاملاتی خودتان را در بازار واقعی مورد آزمایش قرار دهید به احتمال زیاد ضرر خواهید کرد. اما بک تست به صورت مجازی و بر روی گذشته چارت انجام می‌شود و نیازی به ریسک کردن سرمایه ندارد.
 • افزایش اعتماد بنفس: اگر سیستم معاملاتی شما در بک تست نتیجه خوبی داشته باشد قطعا اعتماد شما به سیستم معاملاتیتان افزایش پیدا خواهد کرد و باعث می‌شود که شما با اعتماد به نفس بیشتری معاملات واقعی را انجام دهید.
 • بررسی میزان سوددهی: مهمترین عامل در یک سیستم معاملاتی خوب میزان سود‌دهی آن می باشد. شما با گرفتن بک تست می‌توانید میزان سوددهی یک استراتژی معاملاتی را بررسی کنید.

انواع روش‌های بک تست

بک تست گرفتن دو نوع دارد که شما می‌توانید از آن استفاده کنید.

بک تست دستی: در این روش شما به گذشته چارت برمی‌گردید و به صورت دستی کندل‌ها را جلو می‌برید و در صورت نیاز و تائید سیستم معاملاتی یک موقعیت معاملاتی باز می‌کنید. درواثع در این روش تمام کار را خود فرد انجام می‌دهد و رفتارهای حرکتی قیمت را بررسی می‌کند.

بک تست اتوماتیک: در این روش نیاز است شما کمی با برنامه نویسی و کد نویسی آشنایی داشته باشید. در بک تست گرفتن اتوماتیک خود شخص بعد از کد نویسی، کار خاصی انجام نمی دهد و تمامی کارها توسط ربات انجام می‌شود و در نهایت یک خروجی از تعداد معامله‌ها، پوزیشن‌های سودده، پوزیشن‌های ضررده و ….. را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

نحوه گرفتن بک تست در تریدینگ ویو

پلتفرم تریدینگ ویو یکی از بهترین پلتفرم‌های موجود برای معامله گران می‌باشد. این سایت امکان بک تست گرفتن را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. در نسخه رایگان این پلتفرم، معامله گران فقط در تایم‌ فریم روزانه می‌توانند از قابلیت بک تست استفاده کنند همچنین محدودیت 5 هزار کندلی وجود دارد. یعنی بیشتر از 5هزار کندل گذشته را نمایش نمی‌دهد. نسخه پولی این وبسایت، این محدودیت‌ها را ندارد و کاربران می‌توانند از در تایم فریم‌های مختلف از قابلیت بک تست استفاده کنند و محدودیت کندلی هم نخواهند داشت.

در ادامه بک تست گرفتن در تریدینگ ویو را مرحله به مرحله به شما توضیح خواهیم داد.

1.ابتدا سایت Trading view را باز کرده و وارد اکانت خود شوید.

2.در قسمت Products گزینه Supercharts را انتخاب کنید.

3.در کادر بالا گزینه‌ی Replay را بزنید.

4.خط عمودی آبی را بر روی قسمتی از چارت که می‌خواهید بک تست گرفتن را از آن نقطه شروع کنید ببرید و سپس کلیک کنید.

5.از آن نقطه به بعد تمامی کندل‌ها محو خواهند شد و شما می‌توانید شروع به بک تست گرفتن از سیستم معاملاتی خودتان بکنید.

تنظیمات Bar Replay در کادر پایین نمایش داده می‌شود.

 • گزینه 1 خط عمودی آبی رنگ را نمایش می دهد.
 • گزینه 2 Bar Replay را اجرا می‌کند و کندل‌ها یک به یک به صورت اتوماتیک ظاهر می‌شوند.
 • گزینه 3 کندل‌ها را به صورت دستی ظاهر می‌کند.
 • گزینه 4 سرعت ظاهر شدن کندل‌ها به صورت اتوماتیک را نمایش می‌دهد.
 • گزینه 5 قابلیت Bar Replay را متوقف می‌کند و چارت حال حاظر را نمایش می‌دهد.
 • دکمه‌ی Sell یک پوزیشن Short یا فروش و دکمه‌ی Buy یک پوزیشن Long یا خرید برای شما بر روی نمودار باز خواهد کرد.
 • دکمه‌ی Flatten پوزیشن‌های باز شما را می‌بندد.

اگر می‌خواهید که Bar Replay را در تایم فریم‌های پایین‌تر استفاده کنید اما نمی‌خواهید که برای اکانت پریمیوم تریدینگ ویو هزینه‌ای پرداخت کنید، بهتر است که از سایت‌های رایگان مشابه تریدینگ ویو استفاده کرده و از این قابلیت به صورت رایگان  بهره ببرید.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کرده‌ایم تا بک تست و آموزش بک تست در تریدینگ ویو را به شما توضیح دهیم. تقریبا می‌توان گفت که به ازای هر معامله گر در بازارهای مالی، استراتژی معاملاتی وجود دارد و برای گرفتن بهترین نتیجه، این استراتژی‌های معاملاتی باید به بهترین شکل ممکن بهینه شوند تا در بلند مدت برای معامله گران سودده باشد که بک تست گرفتن به این امر کمک خواهد کرد.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید